Blog

Francja w SJO 13-18 listopada 2017

To już naprawdę koniec naszego „Tygodnia z Francją” w SJO…  Dni 13-18 listopada obfitowały w lekcje o Francji, Francuzach, zapożyczeniach z języka francuskiego, nie tylko na zajęciach z tego języka, ale również na innych- w końcu języki to nasza wspólna pasja. Przez cały tydzień w naszej szkole gościła piękna wieża Eiffla, mnóstwo informacji o kraju znad Loary oraz pyszne rogaliki dla naszych uczniów. (czytaj dalej)

Francuskie inspiracje SJO

W dniach 13-18 listopada w SJO dzieje się „po francusku”. Przez cały tydzień w szkole oraz na fanpage’u prezentujemy ciekawostki dotyczące Francji, Francuzów i języka francuskiego.  Wkrótce pojawi się na blogu relacja z „Tygodnia z Francją” wraz z najciekawszymi informacjami, jakie zgromadziliśmy o Francji.

Tymczasem, w ramach wydarzenia „Tydzień z Francją” w SJO, chcieliśmy przedstawić Wam niezwykłe miejsce w naszym mieście, gdzie skosztować można specjały prosto z Francji- restaurację Bistro 21, mieszczącą się przy ulicy Kopernika 21 w Częstochowie. (czytaj dalej)

Angielski na szybko

Masz minutkę lub sześć? No to masz czas na angielski!

Wielu z Was narzeka na ciągły brak czasu. No cóż kochani, więcej go już najprawdopodobniej nie będzie. Jeśli brak czasu jest Twoją wymówką i powodem braku kontaktu z językiem poza zajęciami, na które uczęszczasz, to…..zapomnij o tej wymówce!

Dziś kilka sposobów, oczywiście on-line’owych na to, by spożytkować na przykład:

– 5 minut w kolejce do dentysty

– 1 minutę przed snem

– 6 minut w czasie przerwy reklamowej w TV

Przetrząsnęłam dla Was Internet w poszukiwaniu darmowych wspomagaczy i oto co dziś proponuję:

Five Minutes With… – BBC News

To ciekawa propozycja dla osób ciekawych wypowiedzi postaci ze świata kultury, polityki, biznesu. (czytaj dalej)

Dobry plan to połowa sukcesu!

Też to już czujecie? Lato definitywnie skończyło się. Czas więc wracać na zajęcia językowe! Najlepiej, gdy na nich czeka już lektor z planem na Ciebie. Po co plan? Już wyjaśniam.

Po pierwsze– organizacja nauki. Musisz wiedzieć, ile razy w tygodniu oraz na jak długo będziesz przychodził na zajęcia językowe. To pomoże również zorganizować Twój czas na kontakt z językiem poza zajęciami np. (czytaj dalej)

Gdy duszą targa potwór egzaminacyjny…Ty wyluzuj i weź go za rogi.


Sierpień to może i mało egzaminacyjny czas, ale nawet, jeśli nie planujesz zdawania egzaminu językowego już we wrześniu (a wielu moich uczniów właśnie teraz intensywnie przygotowuje się do egzaminów językowych), to warto przed nowym semestrem przemyśleć „strategię wojenną”, aby egzamin, który masz zaliczyć w najbliższej przyszłości wypadł jak najbardziej imponująco. Najczęściej będziesz miał do zaliczenia następujące części: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. (czytaj dalej)

Do zaczytania!

Wakacje w pełni, a skoro to czas plażowania i wylegiwania się, to dla wielu z nas również czas czytania lub słuchania audiobooków. Dlatego dziś chcę zarekomendować parę miejsc w Internecie wartych odwiedzenia, jeśli lubisz książki i szukasz inspiracji. Gotowe, dostępne jednym kliknięciem ,w większości darmowe serwisy czekają na Ciebie z bogatym wachlarzem pozycji książkowych. (czytaj dalej)

Rozwiń skrzydła i leć..na studia!

Wiem, że wielu z Was marzy o studiach za granicą. Postanowiłam Wam pomóc i poszukać informacji „u źródła”. Dlatego o kilka refleksji i odpowiedzi na pytania, jakie najczęściej nurtują zainteresowanych studiowaniem w innym kraju, poprosiłam moją byłą kursantkę- dziś gościnnie na blogu Amelia Krząpa, która właśnie skończyła pierwszy rok studiowania w Anglii. (czytaj dalej)

Video attack-angielski na filmowo….

Kochani! Lato w pełni i wiem, wiem- niektórym z Was mniej się chce. Jak wypoczywać i jednocześnie zrobić coś dla języka? Mój dzisiejszy wpis jest właśnie o tym- zabierajcie tablety, laptopy i inne i-phone’y na plażę, do hotelu i…do dzieła- łączymy bardzo przyjemne z bardzo pożytecznym! Większość stron, które dziś polecę dotyczy tylko języka angielskiego- musicie mi wybaczyć- to z racji wykonywanej pracy lektora tego języka. (czytaj dalej)