Angielski na szybko

Masz minutkę lub sześć? No to masz czas na angielski!

Wielu z Was narzeka na ciągły brak czasu. No cóż kochani, więcej go już najprawdopodobniej nie będzie. Jeśli brak czasu jest Twoją wymówką i powodem braku kontaktu z językiem poza zajęciami, na które uczęszczasz, to…..zapomnij o tej wymówce!

Dziś kilka sposobów, oczywiście on-line’owych na to, by spożytkować na przykład:

– 5 minut w kolejce do dentysty

– 1 minutę przed snem

– 6 minut w czasie przerwy reklamowej w TV

Przetrząsnęłam dla Was Internet w poszukiwaniu darmowych wspomagaczy i oto co dziś proponuję:

Five Minutes With… – BBC News

To ciekawa propozycja dla osób ciekawych wypowiedzi postaci ze świata kultury, polityki, biznesu. Filmiki są pięciominutowe.

BBC Learning English – 6 Minute English

Czego nie potrafią komputery? Czy świat by się zatrzymał bez zegarów? Jak zwierzęta nawigują? I tym podobne pytania, a, co więcej, również odpowiedzi na nie znajdziecie w tych parominutowych „słuchankach” na tej stronie.

One-minute World News – BBC News

Naprawdę jednominutowe, naprawdę ze świata. A dodatkowo aktualizowane co 24 godziny- najnowsze globalne news’y  do posłuchania.

English In A Minute. – Episodes – VOA Learning English

Świetne mini-lekcje, z których wyniesiesz nowe słownictwo, idiomy, wyrażenia, które niekoniecznie znajdziesz w słowniku. A wszystko podane w bardzo wygodnej i „zjadliwej’ formie przez native speakers języka angielskiego. I-tak, pojedyncza lekcja zajmie Ci 60 sekund.

One Minute English – Elllo

To serwis, w którym posłuchasz nie tylko native speakerów z Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Tu znajdziesz również wypowiedzi osób z innych stron świata. Przeróżna tematyka. Bardzo pomocne przed egzaminem np. maturalnym- czasem zdarza się, że mamy pustkę w głowie i nie wiemy, jaką opinię wyrazić. Ten serwis pomoże.

listenaminute.com/

Niemal 500 krótkich słuchanek. Na stronie zawarty jest cały alfabet, a pod każdą literką kryje się materiał do posłuchania. Można też jednocześnie czytać.

Learn English with One Minute English Lessons – YouTube

Doskonała forma jednominutowego zapoznawania się ze słownictwem angielskim. Pojedyncze słowa, wyrażenia, zwroty- a wszystko to z wieloma przykładami i kontekstami.

Fun, Fast and Easy English: One Minute Video Lessons – RealLife …

Filmy nagrane przez native speakerów pozwalające, jak twierdzą twórcy serwisu, nie tylko uczyć się angielskiego, ale również nim żyć.

youtube.com/theschooloflifetv

Wspaniały kanał youtube wynaleziony przez moich nieocenionych uczniów- internetowych szperaczy. Twórcy nazywają go „szkołą życia” dla dorosłych, bo porusza wiele zagadnień niedocenianych przez oficjalną edukację.

To co? Nie tracimy już czasu na podsumowania tego wpisu tylko odpalamy szybciutko Internet i jedna minuta dla dobra języka!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *