ebook

Do zaczytania!

Wakacje w pełni, a skoro to czas plażowania i wylegiwania się, to dla wielu z nas również czas czytania lub słuchania audiobooków. Dlatego dziś chcę zarekomendować parę miejsc w Internecie wartych odwiedzenia, jeśli lubisz książki i szukasz inspiracji. Gotowe, dostępne jednym kliknięciem ,w większości darmowe serwisy czekają na Ciebie z bogatym wachlarzem pozycji książkowych. Nic tylko brać „z półki” i pochłaniać.:)

 

Pierwsza darmowa strona, którą polecam do treningu czytania oraz słuchania audiobooków to http://esl-bits.net/ Mamy tu takie działy jak: klasyka, audiobooki, krótkie opowiadania… Jeśli nie czujesz się na siłach zmagać z oryginałem, wybierz poziom „intermediate”, czyli średnio zaawansowany. Ogromną zaletą jest możliwość wyboru tempa, w jakim czytany jest audiobook, może być naturalne lub nieco wolniejsze.

Pozostańmy w temacie audiobooków: http://www.openculture.com/freeaudiobooks to strona, na której znajdziesz aż 900 darmowych audiobooków do pobrania. Robi wrażenie, prawda? Zerknij również na http://www.loyalbooks.com/ – czyli, podobnie, stronę z darmowymi audiobookami. Są tu popularne powieści w języku angielskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim i in.

Z kolei https://readtheory.org/ to strona, którą polecam osobom przygotowującym się do egzaminów z języka angielskiego. Tu możesz potrenować umiejętność czytania ze zrozumieniem. Serwis jest darmowy, ale trzeba się zarejestrować.

Podobną funkcję pełni ta strona: http://www.5minuteenglish.com/reading.htm Znajdziesz tu teksty na różnorodne tematy z opracowanym do nich słownictwem.

Do posłuchania i poczytania jest też dość sporo różnorodnego materiału tu: http://learnenglish.britishcouncil.org   To oficjalna strona British Council z darmowymi materiałami dla uczniów.

Wart uwagi jest także angielski antykwariat on-line, czyli http://www.englishbooks.pl Znajdziesz tu sporo pozycji książkowych w języku Szekspira w bardzo atrakcyjnych cenach.

Natomiast Sherlock Holmes, Drakula, Duch z Canterville czekają na Ciebie tu: http://www.english-online.org.uk/theread.htm Poziomy tekstów od podstawowego do zaawansowanego.

Jeśli lubisz e-booki musisz mieć również to: AmazonKindle na telefon (do pobrania w sklepie Google Play) – czyli darmową aplikację do czytania e-książek na komputerze lub smartphonie.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, warto czytać i słuchać audiobooków w języku obcym, bo to kolejny z prezentowanych przeze mnie środków służących do przyjemnego, mimowolnego przyswajania języka. I jakie to fajne uczucie, gdy można z dumą powiedzieć: „ na urlopie przeczytałem książkę w języku angielskim!”. Tego Wam wszystkim życzę! Miłego książkowego plażowania, kochani!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *