Video attack-angielski na filmowo….

Kochani! Lato w pełni i wiem, wiem- niektórym z Was mniej się chce. Jak wypoczywać i jednocześnie zrobić coś dla języka? Mój dzisiejszy wpis jest właśnie o tym- zabierajcie tablety, laptopy i inne i-phone’y na plażę, do hotelu i…do dzieła- łączymy bardzo przyjemne z bardzo pożytecznym! Większość stron, które dziś polecę dotyczy tylko języka angielskiego- musicie mi wybaczyć- to z racji wykonywanej pracy lektora tego języka. 🙂

ororo.tv/pl  
Super strona, którą już kilkakrotnie polecałam. Seriale, filmy, krótkie programy. Z napisami lub bez. Naprawdę kopalnia inspiracji dla lubiących oglądać anglomaniaków.
vimeo.com
Krótkie filmy video. Bogactwo tematów. Pod niemal każdym filmikiem komentarze do poczytania. Można oczywiście dodać swój komentarz (wskazane!). Wpisz po angielsku  czego szukasz, określ tematykę, która Cię interesuje i tadamm!
www.ted.com
Chyba się powtarzam, ale… jeśli jest jeszcze tutaj ktoś, kto nie zna tej strony, to szybciutko ją poznaje. Bo ted.com to studnia bez dna. Jak raz wpadniesz, nie wyjdziesz. Można oglądać z napisami lub bez, można również zapisać w wygodnym formacie audio i tylko słuchać. Rozpiętość tematów przeogromna. Za każdym razem emocje gwarantowane. Polecam również filmiki na  ed.ted.com– to taka edukacyjna „strona córka”.
speechyard.com/pl/
Zachwyciła mnie ta strona! Oglądasz filmy i uczysz się wyrażeń ze słuchu. Warto zacząć od obejrzenia na stronie video z instrukcją posługiwania się tym cudem. Bardzo ciekawym dodatkiem jest aplikacja Speechyard do serwisu Netflix. Instalujesz wtyczkę do Chrome, oglądasz filmy i seriale w Netflix i tłumaczysz słówka/ wyrażenia z napisów. Czego chcieć więcej?
eslvideo.com/
Tutaj słuchasz, oglądasz, a potem odpowiadasz na kilka krótkich pytań quizowych. Idealne do „pięciominutówek” językowych na każdy dzień wakacji- dla zaspokojenia wyrzutów sumienia i poczucia: “Ok, dziś coś już zrobiłem dla języka angielskiego”.
learnenglishteens.britishcouncil.org/study-break/video-zone
Filmiki z youtube wraz z napisami i ćwiczeniami. Cała gama ciekawych tematów. Młodzież na pewno znajdzie coś dla siebie, starsi uczniowie z pewnością też.
newsinlevels.com
Wiadomości z całego świata dla uczących się języka angielskiego, zawsze na trzech poziomach zaawansowania. Na najniższym poziomie-wiadomości czytane są bardzo powoli, abyś dokładnie i bez stresu mógł wszystko zrozumieć. Możesz najpierw sprawdzić swój poziom znajomości języka. I oczywiście koniecznie wypróbować wyższe poziomy. 
voicetube.com
Absolutny hit! Wrzucasz interesujący Cię temat. Wyświetlają się propozycje dla Ciebie. Następnie oglądasz i czytasz tekst po prawej stronie ekranu. Przez takie strony zaczynam poważnie martwić się, czy będę Wam jeszcze w ogóle potrzebna w przyszłości. 😉
www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/witn
Ostatnia propozycja na dziś to odsłona BBC dla uczących się języka, czyli Words in the News. Najświeższe wiadomości z całego świata, podane w przystępnej formie krótkich filmików video z ćwiczeniami na wybrane słówka.

Mam nadzieję, że każdy wybierze coś dla siebie. Nie zapomnijcie, że trwa gorące lato i czasem warto jednak oderwać się od ekranu. A będzie to trudne z tymi cudami- gwarantuję!
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *